Zapraszamy na masaże i kinesiotaping do naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów - aby ten piękny czas oczekiwania na dziecko czy też już bycie młodą Mamą był jak najbardziej komfortowy.

Bóle pleców w ciąży są spowodowane przeciążeniem kręgosłupa i zmianą postawy ciała kobiety ciężarnej.

Nieprzyjemne dolegliwości nasilają się z każdym tygodniem ciąży, niekiedy na tyle, że utrudniają codzienne normalne funkcjonowanie.

Dlatego każda przyszła/młoda mama powinna zadbać o swoje zdrowie.

Celem MASAŻU w ciąży jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach karku i grzbietu – szczególnie w odcinku lędźwiowo – krzyżowym oraz kończynach dolnych. W miarę rozwoju ciąży zmienia się środek ciężkości ciała kobiety, wówczas lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się.

Odpowiednio dawkowana aktywność fizyczna, a także masaż kobiety w ciąży przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia i urody przyszłej mamy.

Główne zalety masażu w ciąży:

 • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • poprawa krążenia,
 • zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych,
 • zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa,
 • zapobieganie rozstępom skórnym,
 • relaksacja,
 • przyspieszenie powrotu do kondycji…

Masaże można wykonywać od 3miesiąca do 8 miesiąca ciąży.

MASAŻE DLA KOBIET CIĘŻARNYCH I MŁODYCH MAM

Bezpieczną i bardzo skuteczną metodą dzięki, której możemy złagodzić lub pozbyć się bólu jest to kinesiotaping - czyli plastrowanie dynamiczne.

KINESIOTAPING

KINESIOTAPING w ciąży może być bardzo pomocny, szczególnie przy bólach jakie towarzyszą przyszłym mamom. W tym okresie mogą pojawić się dolegliwości takie jak ból pleców, szyi, okolicy miednicy, rwa kulszowa, a także towarzyszące temu zmiany fizyczne i hormonalne.

Plastry do tapingu to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która może być bardzo dobrym uzupełnieniem całościowej fizjoterapii podczas ciąży, a także wpłynąć na przedłużenie jej efektów!!!

Wykorzystanie specjalnych taśm do oklejania jest bezpieczne i nieinwazyjne, co jest bardzo ważne dla kobiet w tym szczególnym okresie.

Ułatwieniem jest to, że można się w nich kąpać i nosić pod ubraniem.

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami. Fachowe naklejenie plastra odciąża, stabilizuje lub uwalnia bólowo zmienioną tkankę podskórną oraz mięśnie.

Kinesiotaping dla kobiet w ciąży stosuje się głównie po to, aby wspomóc pracę mięśni brzucha. Dzięki aplikacji plastra możemy zwiększać lub zmniejszać napięcie mięśnia prostego brzucha oraz mięśni skośnych zewnętrznych, a co za tym idzie wspomóc mięśnie posturalne, które są odpowiedzialne za prawidłową postawę. A kiedy dbamy o postawę, zapobiegamy bólom kręgosłupa. Oprócz tego, że wpływamy na mięśnie, działamy także bezpośrednio na skórę, co może zmniejszać ryzyko powstawania rozstępów! Plastrować można także okolicę stawów krzyżowo – biodrowych w celu poprawienia przepływu limfy (dzięki temu zmniejszamy obrzęki i opuchliznę, poprawiamy krążenie) oraz minimalizacji bólu podczas poruszania się.

Ważne! Nie można bez wiedzy fizjoterapeutycznej samemu naklejać plastrów. Wykonują to fizjoterapeuci – aby efekt był jak najlepszy i skuteczny.

Zalety kinesiotapingu:

 • bezbolesne i bezpośrednie oddziaływanie na skórę,
 • działa również na  układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy,
 • jest metodą całkowicie bezpieczną dla mamy oraz dziecka w każdym trymestrze,
 • plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego, nie mają w swoim składzie żadnych  leków,
 • grubością i ciężarem przypominają skórę i podobnie jak ona są dość rozciągliwe, dzięki czemu nie ograniczają ruchów,
 • przepuszczają powietrze, są hipoalergiczne oraz wodoodporne,
 • można się w nich kąpać,
 • plastrowanie jest wygodne i długotrwałe od 3 do 10 dni ( dzięki czemu nie trzeba zgłaszać się do fizjoterapeuty codziennie)
 • wzmacniają i przedłużają i efekty masaży i rehabilitacji…

W trakcie wykonywania masażu lub kinesiotapingu fizjoterapeuta odpowie ponadto na wszystkie pytania oraz przekaże Mamom różnego rodzaju porady.

Zapraszamy do naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów - aby ten piękny czas oczekiwania na dziecko czy też już bycie młodą Mamą był jak najbardziej komfortowy.

Cennik masażu:

30 min

70 zł

45 min

100 zł

60 min

120 zł

Cennik kinesiotapingu:

40 zł

Zadzwoń i umów wizytę

+ 22 690 01 40