Suche igłowanie

Przychodnia moja

Suche igłowanie

Suche igłowanie (ang. dry needling) to nowoczesna i kompleksowa rehabilitacja. Igłoterapia na Ochocie w Warszawie to metoda z wykorzystaniem specjalnych igieł do nakłuwania określonych punktów spustowych lub napiętego pasma mięśniowego. Efektem tego jest duża tkliwość punktów, co obrazują silne dolegliwości bólowe (zwykle promieniujące lub rzutowane – odczuwane niekiedy w zupełnie innych strukturach). Specjaliści Przychodnia Moja w Warszawie starają się przełamać wśród Pacjentów paniczny strach przed igłami i pokazać jak wiele korzyści może nieść ze sobą ten typ terapii.

Suche igłowanie swoją nazwę wzięło z faktu, iż igły stosowane w zabiegu są pozbawione jakichkolwiek substancji. Nie ma zatem możliwości wprowadzenia do organizmu np. leków.

Na czym polega suche igłowanie? - Warszawa

Technika igłoterapii polega na umieszczeniu igły akupunkturowej razem z otaczającą ją prowadnicą w pożądanym miejscu. Następnie bardzo szybkim ruchem wprowadza się ją w powłoki skórne. Właściwie wykonane nakłucie suchą igłą będzie powodowało drżenia mięśnia, w obrębie którego prowadzona jest terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych.

Po odpowiedniej manipulacji igłą do suchego igłowania widoczne początkowo skurcze mięśni ulegają redukcji, co świadczy o rozluźnieniu miejsca spustowego. Nakłuwanie może odbywać się na obszarze praktycznie każdej części ciała. Suche igłowanie  wykonuje się w obrębie głowy, tułowia, kończyn górnych oraz kończyn dolnych. O tym, która okolica powinna zostać poddana suchemu igłowaniu, decyduje terapeuta. Odiwedź naszą przychodnie na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli.

Photo by Alterfines
pexels-thirdman-6193357

czy igłoterapia boli?

Ze względu na wykorzystywanie do zabiegu igieł akupunkturowych o bardzo małej średnicy nie powinniśmy zastanawiać się, czy suche igłowanie boli. Odpowiednia ich elastyczność w połączeniu ze wspomnianą niewielką średnicą przyczyniają się do niemal całkowitej redukcji możliwości uszkodzenia nerwów oraz naczyń krwionośnych, ponieważ igły niejako ześlizgują się z ich powierzchni. Dodatkowo w czasie nakłuwania ciała igłami ślady krwi po przebiciu powłok skórnych są niezauważalne lub nie pojawiają się w ogóle. Wnioski są zatem jednoznaczne – suche igłowanie to bardzo bezpieczna metoda, która może stanowić świetny dodatek do terapii manualnej. 

Igłoterapii suchej nie można mylić z akupunkturą. Zadaniem igłoterapii w Przychodnia Moja na Ochocie w Warszawie jest lokalizacja mięśniowo-powięziowych punktów spustowych a akupunktura ma na celu przywrócenie przepływu energii w kanałach energetycznych (poprzez nakłuwanie meridianów).

Obecnie suche igłowanie w Warszawie uważane jest za najlepszą metodę w walce z bólem. Już po kilku zabiegach, Nasz Pacjent może odczuwać zmniejszenie dolegliwości bólowych, a niektórych przypadkach mogą one ustąpić całkowicie.

W przypadkach, gdy terapia manualna jest niemożliwa do wykonania, ze względów bólowych, zaleca się właśnie suche igłowanie w Warszawie. 

Do igłoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nakłuwane miejsce jest dezynfekowane przez terapeutę, a następnie poddawane niewielkiej kompresji gazikiem po usunięciu igły, aby dodatkowo zminimalizować możliwość pojawiania się śladowych ilości krwi.

· małe krwiaki w miejscu igłowania
· ból mięśni, który może się utrzymywać przez około 1-4 dni
· 1-2 dniowa przeczulic

· zwiększenie zakresu ruchomości
· zmniejszenie dolegliwości bólowych,
· przywracanie funkcji

· tendinopatia (choroby ścięgien),
· ból pochodzący z tkanki bliznowatej,
· napięcia mięśni,
· napięciowe bóle głowy,
· zespół bolesnego barku,
· przeciążenie stożka rotatorów,
· łokieć tenisisty,
· łokieć golfisty,
· ból w stawie rzepkowo-udowym,
· kolano biegacza (kolano skoczka),
· ból biodra i przeciążania związane z uprawianiem sportu (np. zespół pasma biodrowo – piszczelowego)
· ból pleców, okolicy stawów krzyżowo-biodrowych,
· terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,
· ograniczenie zakresu ruchu po długotrwałym unieruchomieniu lub urazie (skręceniu, złamaniu, artroskopii).

· infekcja,
· nowotwory,
· zmiany skórne i otwarte rany,
· ciężka miażdżyca,
· tętniak,
· zaburzenia czucia,
· zaawansowana osteoporoza,
· ciąża (za zgodą lekarza prowadzącego),
· zaburzenie krzepnięcia krwi,
· obrzęki ( w miejscu występowania),
· osoby z podwyższonym ryzykiem infekcji,
· igłofobia,
· brak świadomej zgody na terapię.

Suche igłowanie w Warszawie w pobliżu Woli jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi i nie mogą skorzystać z terapii manualnej. Przychodnia Moja oferuje profesjonalne leczenie, gdzie Nasi Specjaliści dbają o komfort Klienta i zapewniają bezpieczny przebieg leczenia. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

pexels-ryutaro-tsukata-5473180

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.