Drenaż limfatyczny

Przychodnia moja

Zdrowy krwiobieg z drenażem limfatycznym na Ochocie w Warszawie

Nasza przychodnia na Ochocie w Warszawie oferuje profesjonalne leczenie problemów z krążeniem, stosując drenaż limfatyczny. Zabieg ten, zwany również presoterapią, to pneumatyczny masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Odpowiednio wykonywany drenaż limfatyczny, usprawnia przepływ krwi i bezpośrednio oddziałuje na zdrowie pacjenta.

Na czym polega drenaż limfatyczny w Warszawie?

Drenaż limfatyczny to niezwykle skuteczna fizjoterapeutyczna metoda, której działanie najogólniej mówiąc, sprowadza się do usprawnienia krążenia limfy w organizmie. Odpowiedni ucisk struktur naczyniowych i limfatycznych pobudza cały układ limfatyczny do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze, przyspieszające eliminację płynów i zalegających odpadów metabolicznych – toksyn. Obecnie drenaż limfatyczny jest stosowany nie tylko w celach zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Nasi Pacjenci mogą skorzystać z niego w celu pozbycia się np. cellulitu na Ochocie w  Warszawie.

drenaż limfatyczny ochota, wola warszawa

Dla kogo przeznaczony jest drenaż limfatyczny?

Skierowany jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z nadmiarem limfy, czyli żółto zabarwionego płynu, nazywanego także chłonką, który powstaje, jako przesącz osocza. Limfa jest transportowana po całym ciele dzięki systemowi naczyń limfatycznych, które tworzą układ chłonny. Kiedy układ krwionośny działa prawidłowo, nikt nie zastanawia się nad jej istnieniem. Gdy jednak dochodzi do jej nadmiaru, problem staje się poważny i uciążliwy. Drenaż limfatyczny może być stosowany przez osoby, które wyniku np. pracy czy treningów czują się ociężałe, czy rozdrażnione. Oprócz poprawy stanu zdrowia Nasi Klienci mogą poprawić swoje samopoczucie oraz uzyskać efekt „lekkość” ciała. Ponadto to zabieg stosuje się w przypadku leczenia cukrzycy czy wspomaganiu procesu odchudzania. Nasza klinika znajduje się w pobliżu Woli w Warszawie, gdzie oferujemy tego typu zabiegi wraz z konsultacją.

Techniki stosowane w drenażu limfatycznym

Drenaż limfatyczny cechuje się bogactwem technik, które mają przynieść ulgę i ukojenie Pacjentom. Nasi specjaliści w Przychodnia Moja na Ochocie w Warszawie wykonują ręczny masaż, podczas którego masażysta lub doświadczony terapeuta wykorzystuje różne metody i chwyty, dobrane odpowiednio do potrzeb Naszego Klienta. Masaż to kombinacja powolnych ruchów okrężnych, pompujących, obrotowych i czerpiących, których siła jest dostosowywana do danej partii ciała oraz stanu zdrowia pacjenta. Co ważne, podczas drenażu limfatycznego ruchy prowadzone są zawsze od części proksymalnych do dystalnych. Dla przykładu, jeśli przeprowadzamy masaż limfatyczny nóg, zabieg zaczyna się od okolic uda i podąża się w kierunku stopy.

Oprócz tradycyjnego masażu wykorzystuje się specjalnie przystosowane maszyny. Są to aparaty do kompresji pneumatycznej, wyposażonych w mankiety podzielone na komory, do których wkłada się obrzękniętą kończynę. Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała. Nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ takie zabiegi zawsze są wykonywane pod okiem specjalisty. 

Drenaż limfatyczny, bez względu na to czy jest on manualny, czy odbywa się metodą mechaniczną, jest podzielony na dwie części:

 • fazę przesuwania – faza przesuwania – w wyniku ucisku na tkankę limfa przemieszcza się w kierunku proksymalnych węzłów chłonnych;
 • faza odprężenia – dzięki utrzymaniu biernego kontaktu z tkanką dochodzi do ponownego napełnienia naczyń limfatycznych

Rodzaje drenażu limfatycznego w Warszawie 

Przychodnia Moja oferuje swoim pacjentom wiele różnych opcji zabiegu. Klienci mogą skorzystać m.in. z: 

 • drenażu limfatyczny nóg – zabieg ma na celu zniwelowanie obrzęku nóg, które powstają często w wyniku ciężkiej pracy lub aktywności fizycznej 
 • drenaż limfatyczny rąk – jest to drenaż całej kończyny, czyli dołów pachowych, stawu ramiennego, ramienia, stawu łokciowego i nadgarstkowego, śródręcza oraz palców. 
 • drenaż limfatyczny twarzy – taki masaż usprawnia krążenie krwi i limfy, przez co oczyszcza skórę z toksyn. 
 • drenaż limfatyczny brzucha – zalecany jest osobom, które mają nadwagę i chcą pozbyć się cellulitu z okolic brzucha. 

Częstotliwość i efekty drenażu limfatycznego

Powinien być stosowany zawsze wtedy, gdy Pacjent czuje taką potrzebę. W celach zdrowotnych można go wykonywać niemalże codziennie, natomiast jeśli chodzi o efekty estetyczne, wystarczy częstotliwość 3-4 razy w tygodniu. Pierwsze zmiany Nasi Klienci są w stanie zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Drenaż limfatyczny poprawia nie tylko krążenie limfy, ale przede wszystkim poprawia samopoczucie Naszych Pacjentów. Zabieg ten przyczynia się do lepszego usuwania wody z organizmu, niwelowania obrzęku a co za tym idzie większą “lekkością” ciała. Pacjenci, którzy regularnie stosują Nasze Zabiegi, zapobiegają poważniejszym chorobom układu krążenia i wspomagają swoją odporność. Warto pamiętać, iż poprawnie wykonany drenaż limfatyczny, usprawnia organizm w usuwaniu toksyn, co wiąże się z lepszym i zdrowszym wyglądem skóry. 

Przeciwwskazania 

Tak, jak każdy zabieg, drenaż limfatyczny niesie ze sobą pewne ryzyko i nie wszyscy mogą z niego korzystać. Zaleca się, aby każdy pacjent, zapoznał się z listą przeciwwskazań, zanim przystąpi do zabiegu. Należą do nich:

 • stany zapalne w organizmie;
 • choroby skóry, a także rany i uszkodzenia na skórze;
 • usunięcie zęba i zmiany ropne w okolicach zębów;
 • stan ropny migdałów;
 • guzki w okolicach węzłów chłonnych;
 • gorączka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • wady serca;
 • zapalenie żył i świeże zakrzepy;
 • zaawansowana miażdżyca naczyń;
 • nadczynność tarczycy;
 • padaczka;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • ostry obrzęk płuc;
 • choroby nowotworowe;
 • niewydolność nerek i wątroby;
 • miesiączka.

Drenaż limfatyczny to świetny pomysł na poradzenie sobie z obrzękami różnych partii ciała i ciągłym uczuciem obrzęku. Przychodnia Moja znajdująca się w pobliżu Woli w Warszawie, cieszy się dobrymi opiniami Klientów, którzy już po pierwszej wizycie czują nieopisaną ulgę. Możemy zapewnić, iż Państwa leczenie będzie przebiegać skutecznie i bezboleśnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.