Komora Hiperbaryczna

Przychodnia moja

Kabina Hiperbaryczna

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów, zdecydowaliśmy się włączyć do naszej oferty zupełnie nowy rodzaj zabiegu. Jest to innowacyjna metoda odbywania terapii z pomocą kabiny hiperbarycznej. Jej rozległe lecznicze działania przynoszą liczne korzyści, zarówno w przypadku leczenia chorób przewlekłych, jak i w przypadku zwiększania ogólnej odporności organizmu. Skorzystaj z naszej usługi w przychodni znajdującej się na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli

Innowacyjne wykorzystanie komory hiperbarycznej

Komora hiperbaryczna jest nowoczesnym urządzeniem, które wykorzystuje potencjał związany z zastosowaniem wysokiego ciśnienia. Jest to szczelnie zamknięta kabina, w której można całkowicie kontrolować parametry panujące we wnętrzu, takie jak ciśnienie, temperaturę, wilgotność czy stężenie tlenu. W komorze hiperbarycznej w naszej przychodni na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli wykorzystuje się ten pierwiastek w stuprocentowym stężeniu pod odpowiednio zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Choć ich budowa oraz działanie może wydawać się dość skomplikowane, w rzeczywistości, z punktu widzenia pacjenta, cały zabieg przebiega w bardzo sprawny i prosty sposób. Podstawą każdej kabiny hiperbarycznej jest zbiornik ciśnieniowy wraz z systemami odpowiadającymi za jego sterowanie. Sam zabieg trwa około godziny i nie wymaga od osoby leczonej żadnej specjalnego aktywności. Wystarczy w samej bieliźnie wejść do komory, w której otrzymuje się hełm lub maskę umożliwiającą wdychanie tlenu w jego czystej postaci. W czasie zabiegu można zachować wygodną leżącą lub siedzącą pozycję, dzięki czemu cały proces jest znacznie przyjemniejszy.

pacjentka w komorze hiperbarycznej

Jakie korzyści płyną z korzystania z kabiny hiperbarycznej?

Potencjał kabiny hiperbarycznej wykorzystuje się przy wielu różnego rodzaju dolegliwościach. Przede wszystkim leczenie tego typu urządzeniem świetnie sprawdza się w przypadku wszelkich chorób związanych z układem krwionośnym. Będzie to więc dobre rozwiązanie w przypadku zatrucia czadem, nadciśnienia czy miażdżycy. Jednak nie są to jedyne schorzenia, przy których skuteczne jest zastosowanie kabiny hiperbarycznej. Jej zalety świetnie sprawdzają się również u chorych na Alzheimera, Parkinsona czy autyzm. Często występuje wtedy jako terapia wspomagająca. Jej działanie wspomaga bowiem koncentrację oraz zdolności poznawcze, a nawet umiejętności odnalezienia się i zachowania w społeczeństwie. Tlen pod wysokim ciśnieniem będzie także skuteczny w przypadku leczenia oparzeń czy trudno gojących się ran. Jednakże komora hiperbaryczna ma szerokie zastosowanie także w przypadku osób zmagających się z otyłością czy nawracającymi migrenami. Bardzo często przypisuje jej się również przynoszenie efektów przeciwstarzeniowych oraz poprawiających ogólną wydolność organizmu.

Kto nie powinien korzystać z kabiny?

Nie każdy jednak może skorzystać z prozdrowotnych właściwości, jakie zapewnia zabieg w kabinie hiperbarycznej. Choć jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów terapii i nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych, istnieją pewne zasadnicze przeciwwskazania do poddania się tlenoterapii hiperbarycznej. Przede wszystkim powinny jej unikać osoby, które są w trakcie intensywnej chemioterapii. Bezwzględnie zrezygnować z niej muszą także osoby, które w niedawnym czasie poddane były operacjom związanym z okolicami klatki piersiowej lub zmagają się z chorobami płuc. Korzystanie z komory hiperbarycznej odradza się również kobietom w trakcie ciąży czy osobom cierpiącym na padaczkę. Mimo tej niewielkiej grupy osób, którym odradza się zabiegi z wykorzystaniem czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem, w dalszym ciągu pozostaje on jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów o licznych pozytywnych oddziaływaniach. 

Lekarze polecają!

Sesje w komorach hiperbarycznych coraz częściej polecane są przez lekarzy, jako bezpieczny i skuteczny sposób zmagania się z różnego rodzaju urazami. Dlatego też nasza klinika fizjoterapii, która znajduje się na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli zdecydowała się włączyć ją w pakiet oferowanych przez nas zabiegów. Mamy nadzieję, że nasi klienci będą mogli korzystać z jej prozdrowotnych właściwości i stanie się ona wsparciem w dolegliwościach czy chorobach, z którymi się zmagają. Nowoczesne komory hiperbaryczne otwierają bowiem bardzo dużo możliwości i stanowią znaczący przełom w zmaganiach z wieloma trudnościami. Zapraszamy do naszej kliniki.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.