Masaż

masaż leczniczy. masaż relaksacyjny ochota, wola warszawa

Przychodnia moja

Masaże leczniczo - relaksacyjne

Każdy masaż wykonywany w naszej placówce na Ochocie w  Warszawie jest przez doświadczony medyczny personel. W zależności od twoich potrzeb – czy potrzebujesz masażu leczniczego czy relaksacyjnego – znajdziesz coś dla siebie.

Masaże trwają od 30 min do 90 min.

Masaże wykonywane w naszej placówce na Ochocie w Warszawie

  • Masaż leczniczy
    • masaż klasyczny
    • masaż segmentalny
    • masaż izometryczny
    • masaż mięśniowo-powięziowy
    • masaż tkanek głębokich
  • Masaż sportowy
  • Drenaż limfatyczny
  • Masaż relaksacyjny
  • Masaż twarzy Kobido
  • Masaż gorącymi kamieniami

W naszej przychodni w pobliżu Woli w Warszawie specjalizujemy się wmasażu leczniczym, który jest rekomendowany dla osób borykających się z bólami mięśni, stawów czy kręgosłupa, ale również dla wszystkich pacjentów zmagających się z migrenami, trudnościami w zasypianiu czy stanami napięcia. W trakcie masażu leczniczego wykorzystuje się wiele technik i metod, które pozwalają na redukcję napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia tkanek czy zwiększenie zakresu ruchu w stawach.

W naszej pracy kładziemy nacisk na indywidualne podejście do pacjenta, dlatego każdy zabieg masażu leczniczego w Warszawie jest dostosowywany do konkretnych potrzeb i wymagań naszych klientów. Nasi fizjoterapeuci to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy służą fachową pomocą i wsparciem dla klientów.

Przychodnia moja

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to specjalna technika masażu, w której używa się rozgrzanych kamieni, aby rozluźnić mięśnie i zwiększyć przepływ krwi. Kamienie są najczęściej wykorzystywane do wykonywania delikatnego ucisku na ciało klienta, co ma na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego i zwiększenie relaksu.

Masaż gorącymi kamieniami to zabieg o charakterze nie tylko relaksacyjnym, ale także leczniczym. Przyświecająca mu idea pochodzi z Dalekiego Wschodu i ma związek ze starożytnymi naukami o przepływie energii w ludzkim ciele. Bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii.

Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem kamieni bazaltowych, pochodzenia wulkanicznego, mają okrągły kształt i w różnych wymiarach, które świetnie przewodzą wysokie oraz niskie temperatury.
Kojąco na ciało i umysł osoby poddającej się zabiegowi działają także zapach olejków eterycznych oraz dobrze dobrana muzyka.
  • regeneruje siły witalne, przywraca harmonię psychiczną i fizyczną,
  • redukuje stres, przemęczenie, napięcia emocjonalne i ich negatywne skutki,
  • daje głębokie odprężenie, poprawia samopoczucie i jakość snu,
  • rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból,
  • znakomicie regeneruje po wysiłku, sprawdzi się w przypadku urazów sportowych, przetrenowania, obrzęków czy przewlekłego bólu.
  • ma zbawienny wpływ na skórę – pomaga zwalczyć cellulit, poprawia jej jędrność i elastyczność, skóra staje się: napięta, odmłodzona, elastyczna i przyjemna w dotyku,
  • przyśpiesza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skóra zostaje lepiej dotleniona i odżywiona, a organizm oczyszcza się z toksyn i produktów przemiany materii,
  • ma dobroczynny wpływ na serce i układ krążenia – ułatwia odpływ krwi żylnej oraz wspomaga pracę serca poprzez zmniejszenie oporu krwi w tętnicach.
  • stany zmęczenia psycho-fizycznego,
  • nadmierny stres i chroniczne przemęczenie – oraz związane z tym zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych,
  • wzmożone napięcie mięśniowe,
  • stany poudarowe,
  • rwa kulszowa, porażenia i niedowłady,
  • choroby reumatyczne,
  • urazy ortopedyczne,
  • stany po urazach OUN,
  • choroby układu krążenia,
  • gorączka,
  • choroby zakaźne,
  • stany zapalne,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża,
  • zakrzepy, zapalenie żył
  • wady serca

· Przed rozpoczęciem masażu gorącymi kamieniami przeprowadzany jest wywiad na temat kondycji fizycznej i psychicznej klienta. Pomaga to dostosować cele zabiegu do indywidualnych potrzeb masowanej osoby.
· W masażu najczęściej wykorzystywane są bazalty, czyli ciemnoszare lub czarne kamienie pochodzenia wulkanicznego. Rozgrzewa się je w wodzie do temperatury 60°C.
· Na początku fizjoterapeuta przygotowuje ciało klasycznym masażem, aby pobudzić skórę.
· Potem fizjoterapeuta ostrożnie dotyka skóry rozgrzanymi kamieniami, tak aby klient mógł przyzwyczaić się do ich ciepła. Gdy kamienie ostygną na tyle, że można ich swobodnie dotykać, wykonuje się nimi relaksujący masaż. Wraz z ochładzaniem się kamieni masaż staje się coraz spokojniejszy – aż w końcu kamienie zostają ułożone w odpowiednich odcinkach ciała.
· Podczas zabiegu dodatkowo pomaga Ci się odprężyć relaksująca muzyka i kojący zapach olejków.

masaż gorącymi kamieniami ochota,wola warszawa
masaż klasyczny ochota, wola warszawa

Przychodnia moja

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów fizykoterapii. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Znajduje też zastosowanie w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Masaż klasyczny wykonuje się na stole do masażu z wykorzystaniem oliwki lub maści, ułatwiającej płynne ruchy dłoni masażysty na ciele pacjenta. Skutkiem zabiegu jest regeneracja i zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy oraz poprawienie wyglądu skóry.

Masaż klasyczny nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by na około 1,5 godziny przed zabiegiem nie jeść ciężkostrawnych posiłków.

Masaż klasyczny niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Masaż klasyczny działa również na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza pacjenta, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Jako że masaż klasyczny poprawia ukrwienie, działa również na układ pokarmowy – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces spalania materii. Masaż klasyczny usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie: zwiększa ich elastyczność, dzięki czemu pracują lepiej, są również lepiej ukrwione. Nie zapominajmy o wpływie masażu klasycznego na psychikę: zabieg wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego, nazywanego „hormonem szczęścia”, poprawia więc nastrój, pełniąc funkcję masażu relaksacyjnego. Co więcej, masaż klasyczny działa dobroczynnie na skórę: usuwa martwy naskórek, ułatwia jej oddychanie, przez co staje się jędrniejsza.

Przychodnia moja

Masaż segmentalny

Masaż segmentalny jest często traktowany jako uzupełnienie masażu klasycznego. Stosuje się go w celu świadomego odruchowego oddziaływania na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe.

Jest to bezpieczny zabieg fizykalny, polegający na zastosowaniu specjalistycznych technik manualnych, wykonywanych w ściśle określonej kolejności. Przestrzeganie tychże reguł pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych tkanek i narządów, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. Badanie zmian odruchowych umożliwia zlokalizowanie zmian odruchowych, a to z kolei ułatwia ich usunięcie. Ze względu na swoją specyfikę, masaż segmentalny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

Wskazania: zaburzenia krążenia, czynnościowe, zwyrodnieniowe i przewlekłe gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia wegetatywne układu nerwowego, zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wewnątrzwydzielniczych.

Przeciwwskazania: choroby nowotworowe, ostre stany zapalne, zakażenia ogólne przebiegające z wysoką temperaturą, ostre bakteryjne zapalnie tkanek i narządów wymagające interwencji chirurgicznej, krwawienia i krwotoki oraz gruźlica, brak zmian odruchowych.

masaż segmentalny ochota warszawa wola
masaż izometryczny ochota wola warszawa

Przychodnia moja

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, stosowanym u osób, u których doszło do częściowego zaniku bądź znacznego osłabienia mięśni. Masaż izometryczny stosuje się również profilaktycznie – jako rodzaj masażu relaksacyjnego. Należy on do krótkich zabiegów, które jednak należy wykonywać często.

Na czym polega masaż izometryczny? „Izometryczny” oznacza taki, który nie zmienia odległości między punktami, a więc pozostaje w bezruchu. Na tym braku ruchu właśnie opiera się cel wykonywania masażu izometrycznego. Chodzi bowiem o to, by za jego pomocą osłabiony mięsień wrócił do swojej siły i masy, bez konieczności wykonywania ćwiczeń przez osobę poddawaną zabiegowi. Jak to możliwe? Wszystko dzięki powstaniu skurczu izometrycznego mięśnia, który wywołuje się przez przyłożenie ręki jako obciążenia zewnętrznego lub przez skurcz dowolny. W czasie trwania skurczu izometrycznego napięcie mięśnia wzrasta do około 80-90 procent wartości maksymalnej, a jednocześnie jego przyczep początkowy i końcowy nie zmieniają swojego położenia – długość mięśnia pozostaje bez zmiany, a w stawie nie powstaje ruch.

Przed każdą sesją masażu izometrycznego masażysta mierzy obwód mięśnia w dwóch miejscach, by w trakcie serii zabiegów móc porównywać rezultaty. Masaż izometryczny powinien być wykonywany codziennie lub co drugi dzień, w ciągu 10-20 sesji. Zarówno częstotliwość, jak i intensywność zabiegu dostosowuje się do konkretnej osoby, biorąc pod uwagę m .in. jej wiek, płeć, wydolność organizmu.

Po pierwszych zabiegach zmniejsza się tkanka tłuszczowa, więc i obwód mięśnia również. Jednak po kolejnych sesjach masażu izometrycznego zaczyna przybywać masy mięśniowej, a co za tym idzie – również obwodu mięśnia. Jeżeli w przypadku konkretnej osoby masaż izometryczny nie daje efektów, zaleca się zmianę zabiegu fizjoterapeutycznego.

Etap 1 – to faza przygotowawcza, która odbywa się jeszcze na rozluźnionym mięśniu. Podczas tego etapu masażu izometrycznego masażysta stosuje elementy masażu klasycznego: ugniata, głaszcze i rozciera mięsień, aby uzyskać jego pobudzenie i efekt przekrwienia. 1. etap masażu izometrycznego trwa około 8-10 minut.
Etap 2 – faza właściwa, podczas której masażysta pracuje najpierw na mięśniu w stanie skurczu, a później rozkurczu. W stanie skurczu masaż izometryczny polega na ugniataniu, rozcieraniu i oklepywaniu mięśnia, który staje się elastyczniejszy i silniejszy. Działania trwają około 15-30 sekund, a po nich następuje seria czynności na rozkurczu, również 15-20-sekundowa – delikatniejsza, podczas której wykonuje się głaskanie, roztrzepywanie. Masaż izometryczny mięśnia w skurczu i rozkurczu jest wykonywany na przemian, cały etap trwa około 8 minut.
Etap 3 – faza końcowa, również zawierająca elementy masażu klasycznego. Mięsień jest głaskany, ugniatany, a masowana osoba staje się zrelaksowana. Ta część masażu izometrycznego trwa 5 minut.
Masaż izometryczny trwa od 30 do 45 minut, a masowana osoba leży na specjalnym materacu, przykryta ręcznikiem lub w luźnym ubraniu. Wykonanie zabiegu nie wymaga rozebrania się do naga, wystarczy odsłonięcie mięśnia/grupy mięśni, na których pracuje masażysta.

Masaż izometryczny jest zabiegiem leczniczym, mającym przywrócić mięśniom właściwą masę i siłę, bez konieczności obciążania masowanej osoby wysiłkiem fizycznym. Stosuje się go u osób z poważnymi uszkodzeniami mięśni, ponieważ przyspiesza on ich regenerację. Dzięki masażowi izometrycznemu poprawie ulega krążenie limfy, a skóra, przez to, że jest bardziej utleniona i lepiej ukrwiona, staje się jędrniejsza.
Masaż izometryczny wykonuje się więc u pacjentów po udarach i wylewach oraz tym, u których doszło do niedowładu kończyn na skutek długiego unieruchomienia. Masaż izometryczny stanowi również element fizjoterapii u osób po złamaniach kończyn i tych, którzy przez długi czas leczyli ranę pod opatrunkiem. Ten rodzaj zabiegu stosuje się także przy porażeniu wiotkim. Warto dodać, że masaż izometryczny ma nie tylko działanie lecznicze, może być również stosowany jako element kuracji odchudzającej i u osób, które chcą zredukować swój cellulit, ponieważ redukuje podskórną tkankę tłuszczową. Co więcej, zabieg bywa traktowany jako część treningu sportowego, ponieważ wzmacnia siłę mięśni i poprawia ich sprężystość.

Do wykonywania masażu izometrycznego istnieje wiele przeciwwskazań, znacznie więcej niż w przypadku zabiegów, mających jedynie działanie profilaktyczne czy relaksujące. Nie wykonuje się go u osób chorych na stwardnienie rozsiane i w przypadku całkowitego braku napięcia mięśniowego. Przeciwwskazanie do masażu izometrycznego stanowi również niepełny zrost kostny i przerwanie ciągłości skóry. Co więcej, zaleca się zrezygnować z tego rodzaju również przy zmęczeniu mięśni i przy zanikach mięśni pochodzenia neurologicznego. Tak jak w przypadku większości masaży, przeciwwskazania do masażu izometrycznego stanowią: choroba nowotworowa, ostra niewydolność krążeniowa, nadciśnienie, żylaki, infekcje, zwłaszcza, gdy występuje gorączka. Masażu izometrycznego nie wykonuje się również u kobiet w czasie menstruacji i u pań w ciąży.

Przychodnia moja

Masaż mięśniowo-powięziowy

Powięź to włóknista tkanka, która otacza ciało pod skórą, otacza i przedziela mięśnie oraz grupy mięśniowe dzieląc je na warstwy.
Powięź tworzy integralną, nieprzerwaną łączącą strukturę od przyczepów w wewnętrznych częściach poprzez powięzi narządów o rozcięgna podeszwowego stóp. Dzięki sprężystym właściwościom tkanki łącznej i jej wszechobecnym występowaniu w ciele, informacja o stanie napięcia danej struktury może być przekazywana za pośrednictwem pasm szlaków powięziowych do najodleglejszych regionów ciała. Zgodnie z zasadą równowagi napięć – model pajęczyny zmiana napięć w jednym regionie musi w pierwszym rzędzie skutkować zmianą napięć w przeciwnym biegunie tego samego pasma, a pośrednio poprzez punkty przyczepów kostnych również w innych pasmach proporcjonalnie do ilości możliwych połączeń danego punktu kostnego. Jednocześnie wielowarstwowa budowa tej sieci sprawia, że napięcia mogą być przekazywane ze struktur powierzchownych na głębokie i odwrotnie.

To metoda, w której pacjent jest całkowicie pasywny i nie wykonuje żadnych czynności. Restrykcje w obrębie powięzi mogą powodować powstawanie nieprawidłowych napięć, które pociągają struktury kostne w nieprawidłowych kierunkach, doprowadzając do kompresji w stawach, powodując ból i dysfunkcję. Struktury nerwowe i naczynia krwionośne mogą być uciskane zaburzając ich funkcję. Skrócenie struktur mięśniowo-powięziowych powoduje ograniczenie długości redukując siłę, możliwości kurczenia i wytrzymałość. Przedstawiona metoda polega na likwidowaniu restrykcji wykorzystując tzw. fenomen rozluźniania. Organizm ludzki posiada wewnętrzny mechanizm samoregulacji w skład którego wchodzi też system powięzi. Zbudowany jest on z tkanki łącznej i tworzy coś w rodzaju „drugiego szkieletu”.

W wyniku urazów, zapaleń, nieprawidłowej postawy ciała i gwałtownych skurczów struktura powięzi napina się. Brak równowagi w jej obrębie może zaś zapoczątkować występowanie patologicznych zmian tkanek lub całych organów.

Ponadto, występujące miejscowo napięcia powięzi mogą ulegać przemieszczeniu w obrębie całego organizmu. Ta właściwość powięzi powoduje, ze nawet wykonanie prac dentystycznych może w efekcie doprowadzić do przesunięcia kręgów czy rotacji miednicy. Należy przypuszczać, iż w czasie powstania urazu w centralnym układzie nerwowym tworzy się pamięciowy wzorzec bólowy. Może w efekcie doprowadzić do przesunięcia kręgów czy rotacji miednicy Należy przypuszczać, iż w czasie powstania urazu w centralnym układzie nerwowym tworzy się pamięciowy wzorzec bólowy. Aby usunąć ból, lekarze medycyny tradycyjnej koncentrują się na objawach i proponują stosowanie toksycznych leków, które często wykazują skutki uboczne i nie sięgają do przyczyny powstania schorzenia. Rozluźnianie powięziowo-mieśniowe jest nową formą nieinwazyjnej terapii, której działanie obejmuje wszystkie organy, przewody, nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie i kości. Daje nam ono możliwość usunięcia napięć w strukturze powięzi i przywrócenia równowagi w organizmie.

Ręka doświadczonego terapeuty bezbłędnie lokalizuje miejsca wzmożonego napięcia, a poprzez przyporządkowanie do odpowiedniego szlaku może on wysnuć wnioski co do możliwych zaangażowanych w łańcuch struktur.

Powiezie łączą się w taśmy – mięśniowo powięziowe – pasy utrzymujące i spinające szkielet człowieka. Uszkodzenie w obrębie systemu powięziowego może spowodować wzmożone napięcie nawet w odrębnych obszarach naszego organizmu, powodując kompresje w stawach , ograniczenie przepływu płynów oraz ucisk na struktury nerwowe, a tym samym objawy bólowe. Terapeuta poszukuje ograniczenia w przesuwalności powięzi i wykorzystując fenomen rozluźnienia likwiduje zaburzenia.

Masaż tkanek głębokich, nazywany też masażem głębokim, wbrew groźnie brzmiącej nazwie, jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów. Masaż głęboki (masaż tkanek głębokich) nie jest zabiegiem relaksacyjnym – wręcz przeciwnie – jego celem jest zwiększenie ruchliwości naszych tkanek, a jednak zabieg ten nie powoduje u pacjenta uczucia dyskomfortu czy bólu.

masaż ochota warszawa wola
masaż tkanek głębokich warszawa wola ochota

Przychodnia moja

Masaż tkanek głębokich

Pacjent nie musi się do zabiegu specjalnie przygotowywać – najlepiej, by na około 2 godziny przed zabiegiem nie spożywać ciężkich posiłków. Podczas masażu przebywa się w luźnym ubraniu, odsłaniając masowane części ciała. Masażysta w trakcie sesji nie korzysta ze środków poślizgowych, takich jak np. oliwki lub używa ich w ograniczonym stopniu, ponieważ utrudniają one dokładne dotarcie do tkanek. Efekty działania masażu głębokiego określa się często jako większe i szybsze niż w przypadku masażu klasycznego czy masaży relaksacyjnych.
Jak dokładnie przebiega masaż głęboki? Masażysta wykonuje ruchy łokciami, przedramionami i palcami, z wyjątkiem kciuków. Wykonywane działania przebiegają pod kątem skośnym – nacisk na tkankę pod kątem zbliżonym do 45 stopni rozciąga ją ale jej nie uciska. Masażysta pracuje na ścięgnach i brzuścach mięśniowych, zmiękczając i rozciągając je. Osoba wykonująca masaż tkanek głębokich cały czas obserwuje stan ich napięcia, dobierając siłę i rodzaj wykonywanych ruchów do reakcji organizmu konkretnego pacjenta.

Masaż tkanek głębokich ma służyć rozluźnieniu napięć mięśni i powięzi, zmniejszeniu bólu – zwłaszcza w okolicy kręgosłupa, zwiększeniu ruchomości i elastyczności tkanek, umożliwieniu przybrania właściwej postawy ciała przez pacjenta. Dlatego też wskazaniem do masażu głębokiego są wady postawy, dolegliwości bólowe w mięśniach czy rwa kulszowa i rwa barkowa. Dzięki masażowi tkanek głębokich szybciej się one regenerują, a organizm jest lepiej ukrwiony. Poprzez masaż głęboki można też sobie poradzić z bólem i zawrotami głowy pochodzenia odkręgosłupowego. Ten rodzaj masażu stosuje się nawet w przypadku stłuczeń, zwichnięć i skręceń, powodujących dokuczający ból kończyn. Masaż tkanek głębokich działa również na psychikę pacjenta, choć nie jest to jego główne zadanie – sam zabieg nie należy do relaksujących, jednak już po nim można poczuć się bardziej odprężonym.

Należy jednak pamiętać, że z masażu tkanek głębokich trzeba zrezygnować w stanach zapalnych ścięgien i stawów. Pozostałe przeciwwskazania są takie, jak w przypadku innego rodzaju masaży – masażu głębokiego nie wykonuje się więc u osób z chorobami skóry (grzybicą, egzemą) oraz gdy doszło do infekcji, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej gorączka. Przeciwwskazanie stanowią również krwotoki i choroby mogące nimi skutkować, jak również tętniaki i nowotwory.

Pod tym pojęciem kryje się kilka technik, stosowanych u sportowców-zawodowców, jednak z dobrodziejstw masażu sportowego coraz częściej korzystają również amatorzy. Zabiegi mają na celu pomoc osobom aktywnym fizycznie w utrzymaniu formy, zapobieganie kontuzjom, wspomaganie organizmu przed, w trakcie i po wysiłku.
Masaż sportowy jest stałym elementem programu przygotowań każdej osoby zawodowo uprawiającej sport. Dzięki stosowaniu tej metody sportowcy chronią swoje ciało przed zakwasami, napięciem mięśni, szybciej regenerują się po wysiłku, lepiej przygotowują do zawodów, łatwiej leczą kontuzje.

Masaż sportowy, choć wyróżniamy kilka jego rodzajów, w każdej postaci czerpie z masażu klasycznego. Jest więc głaskanie – na początku i na końcu sesji – rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie ciała, ale z energią i siłą większą niż w przypadku masażu nieprzeznaczonego dla osób zawodowo/bardzo często uprawiających sport. Dlatego też masażu sportowego nie można nazwać zabiegiem relaksacyjnym – bywa bolesny i nieprzyjemny, jednak należy pamiętać, że jego celem nie jest wprowadzenie masowanej osoby w stan wyciszenia czy odstresowania, a przeciwnie – to część programu treningowego sportowca. Masaż sportowy działa podobnie jak masaż izometryczny – przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę, pomaga je zregenerować, poprawia krążenie limfy, dotlenia skórę.

Warto pamiętać, że podczas masażu sportowego najczęściej największą uwagę poświęca się trzem partiom, najczęściej narażonym na kontuzje, zwłaszcza u biegaczy. Są to łydki – ta niewielka grupa mięśni odpowiada za podnoszenie całej masy ciała i napędzanie go. Następnie zginacze bioder, dzięki którym podnosimy nogi i mięsień pośladkowy średni – odwodziciel uda.

Przychodnia moja

Masaż sportowy

Masaż sportowy to specjalna technika masażu, która skupia się na leczeniu urazów i bólów mięśniowych powstałych w wyniku intensywnych treningów lub zawodów sportowych. Poprzez zastosowanie różnych technik, takich jak uciskanie, rozciąganie i wibracje, masaż sportowy pomaga wzmocnić mięśnie, poprawić elastyczność i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Masaż sportowy pełni różne funkcje i przebiega inaczej – w zależności od fazy przygotowań sportowca do zawodów, wysiłku fizycznego.

Masaż sportowy podtrzymujący – wykonywany w czasie przerw w zawodach – w czasie po sezonie lub na jego początku, wtedy, gdy intensywność treningów jest mniejsza. Cel masażu sportowego podtrzymującego to utrzymanie układu nerwowego, układu krążenia, a przede wszystkim – układu ruchu – w sprawności towarzyszącej czasowi większej aktywności fizycznej. Masaż sportowy podtrzymujący trwa około 45 minut, stosuje się go codziennie lub co dwa dni. Dzięki niemu mięśnie otrzymują odpowiednią ilość tlenu i substancji odżywczych, a z organizmu szybciej usuwane są toksyny. Masaż sportowy podtrzymujący jest najdelikatniejszym rodzajem masażu sportowego, a podczas jego wykonywania stosuje się wszystkie elementy masażu klasycznego.

Ten rodzaj masażu błyskawicznie rozgrzewa mięśnie i aparat więzadłowo-stawowy, pozwalając mięśniom zachować zdolność skurczową, a więzadłom – elastyczność. Masaż startowy ma działać bardzo szybko, gdyż wykonuje się go na około 4 minuty przed rozgrzewką. Nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Będzie skuteczny, jeśli wysiłek fizyczny rzeczywiście po nim nastąpi. Podczas masażu startowego ciało (wybrane partie lub całościowo) jest głaskane, rozcierane i ugniatane.

Masaż sportowy przedwysiłkowy wykonuje się od dnia po ostatnim masażu treningowym aż do momentu startu. Wymaga on od masażysty nie tylko wysiłku fizycznego, ale i umiejętności psychologicznych. Jego celem jest jak najlepsze przygotowanie zawodnika do zawodów, a temu może towarzyszyć nerwowość, bezsenność czy brak koncentracji. Masaż sportowy rozluźnia mięśnie i pobudza je do działania.
Masaż wykonywany w całym cyklu treningowym. Ma na celu zwiększenie możliwości czynnościowych organizmu sportowca i utrzymywanie go w ciągłej gotowości do startów. Masaż treningowy trwa około 45-60 minut, jego długość i intensywność, jak w przypadku każdego masażu sportowego, dostosowane są do płci, masy, wieku sportowca oraz do rodzaju uprawianej dyscypliny. Masaż u tenisisty, lekkoatlety czy pływaka jest lżejszy niż u zapaśnika czy piłkarza, jednak zawsze należy do intensywnych i raczej nieprzyjemnych. Na masaż sportowy treningowy składa się przede wszystkim rozcieranie i ugniatanie – to drugie powinno stanowić około 70 procent czasu całego masażu. Masaż treningowy wykonuje się kilka godzin po treningu.
Stosowany, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio po treningu, zawodach, ale również w czasie między startami. Masaż sportowy powysiłkowy ma przywrócić organizm sportowca do formy sprzed wysiłku w jak najszybszym czasie, działa trzykrotnie silniej niż po prostu bierny odpoczynek po aktywności fizycznej. Jeśli wysiłek nie był bardzo intensywny, masaż wykonuje się po około 30 minutach od wysiłku, najczęściej po prysznicu. Jeśli aktywność fizyczna była większa, sportowca masuje się po około 1-2 godzinach. Masażysta ugniata i rozciera przede wszystkim kark i barki. Masaż sportowy powysiłkowy trwa około 15 minut.
Masaż sportowy pobudza układ ruchu przed wysiłkiem i minimalizuje efekty zmęczenia już po nim. Usprawnia krążenie chłonki i krwi, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej wędrują do mięśni. Te z kolei, poprzez działanie masażu sportowego, są bardziej rozgrzane i rozluźnione. Masaż sportowy poprawia metabolizm, pozwala sportowcowi uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres i jego objawy: zaparcia, biegunki. Masaż sportowy zmniejsza również ryzyko wystąpienia kontuzji. Pozwala zlikwidować zmęczenie po wysiłku i powstałe w mięśniach zakwasy. Podsumowując, pomaga organizmowi lepiej przygotować się do intensywnego wysiłku i zminimalizować jego negatywne skutki.
Masaż sportowy wykonuje się u zawodowych sportowców, coraz częściej korzystają z niego również osoby amatorsko uprawiające sport. W przypadku tych ostatnich, jako że zazwyczaj nie pozostają pod stałą opieką lekarza, warto skonsultować z nim decyzję o zabiegu. Masaż sportowy powinien być wykonywany wyłącznie w celu wsparcia aktywności fizycznej, więc osoby, które nie trenują, nie powinny z niego korzystać. Podobnie jak pacjenci z chorobami układu krążenia, nowotworami, kobiety w cięży. Przeciwwskazanie stanowią również infekcje.
masaż - stopa, sportowy, warszawa wola ochota
masaż biurowy ochota warszawa wola

Przychodnia moja

Masaż biurowy - work site

Zapobiega i eliminuje negatywne skutki długotrwałej pracy biurowej. Jest to 10-15 minutowa forma, która pozwala w czasie przerwy „na kawę” rozluźnić się, przynieść ulgę przeciążonym mięśniom, naładować nas energią do dalszych działań. Masaż wykonywany jest na specjalnie zaprojektowanym krześle, przez ubranie, bez użycia żadnych kosmetyków . Obejmuje mięśnie szyi, pleców oraz rąk. Ma on charakter masażu relaksacyjno – profilaktycznego. Techniki wykonywane podczas masażu to połączenie elementów masażu klasycznego, masażu leczniczego, wielu technik metod fizjoterapeutycznych oraz technik shiatsu i akupresury.

Przychodnia moja

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to zabieg, który wykonywany jest przez wykwalifikowanego masażystę, który w trakcie sesji wykorzystuje techniki relaksacyjne i stymulujące zmysły. Jest rekomendowany dla osób borykających się ze stresem, nerwowością, zmęczeniem czy napięciem mięśniowym. W trakcie masażu relaksacyjnego w naszej przychodni w Warszawie wykorzystujemy specjalne olejki, muzykę relaksacyjną i delikatne techniki, które pozwalają na rozluźnienie mięśni, redukcję napięcia i poprawę ogólnego samopoczucia.

Nasza przychodnia oferuje usługi masażu relaksacyjnego w Warszawie, których celem jest przede wszystkim poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego klientów. Marzysz, żeby odpocząć i odprężyć się po ciężkim dniu? Masaż relaksacyjny wykonywany w naszej warszawskiej klinice to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

masaż relaksacyjny ochota warszawa wola
masaż twarzy kobido ochota, wola warszawa

Przychodnia moja

Masaż twarzy KOBIDO

Jako firma w Warszawie specjalizująca się w usługach masażu twarzy KOBIDO, chcemy przekazać naszym klientkom, że jest to doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry i redukcję oznak starzenia się. Masaż twarzy kobido to tradycyjna japońska technika, która wykorzystuje stymulację akupresury i masażu, aby poprawić krążenie krwi, stymulować limfę i pobudzić procesy regeneracyjne skóry.

Masaż twarzy KOBIDO w naszym gabinecie w Warszawie to idealny zabieg dla kobiet, które chcą poprawić wygląd i koloryt swojej skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek i odprężyć mięśnie twarzy. Masaż ten pomaga również w zwalczaniu stanów zapalnych, redukcji obrzęków oraz w poprawie jędrności i elastyczności skóry.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.