Kinesiotaping

Przychodnia moja

Skuteczny kinesiotaping w Warszawie

Nasza przychodnia oferuje profesjonalne zabieg kinesiotapingu, którego celem jest leczenie dolegliwości bólowych poprzez odpowiednie wsparcie mięśni i stawów. Kinesiotaping na Ochocie w Warszawie to terapia manualna wykorzystująca specjalne elastyczne plastry o nazwie kinesiotapy, które są przyklejane do skóry w określonych miejscach. Ten innowacyjny sposób leczenia jest coraz bardziej popularny i szeroko stosowany zarówno w sporcie, jak i w rehabilitacji. Nasi klienci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki Naszych Specjalistów, którzy dostosowują odpowiednią technikę do ich potrzeb.

Co to jest kinesiotaping?

Kinesiotaping, znany również jako plastrowanie dynamiczne, to jedna z wielu metod terapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutów. Ta technika wykorzystuje właściwości elastycznych plastrów, które są zaprojektowane tak, aby naśladować skórę pod względem grubości. Specjaliści Przychodnia Moja na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli oklejają specjalnymi, elastycznymi taśmami ściśle określone obszary ciała, które powodują ból u Pacjenta. Kinesiotaping został spopularyzowany w przeciągu ostatnich 10 lat, a jej twórcą jest japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase. Ta metoda fizjoterapii uwzględnia różne dysfunkcje, nie tylko w obrębie narządu ruchu, ale także układu limfatycznego. Głównym celem tej metody jest wsparcie mięśni, stabilizację stawów, poprawę krążenia krwi i redukcję bólu. Nasi Pacjenci z Warszawy mogą czuć się bezpieczni, ponieważ kinesiotaping cechuje się dużą precyzją.

Zanim przystąpi się do zabiegu, wykonywany jest test odpowiedzi mięśniowej. Zdarza się tak, iż przyczyna dolegliwości jest w innym miejscu, niż się przejawia. Terapeuta, przed naklejeniem taśm kinezjologicznych, podejmuje szereg testów przesiewowych, które obrazują dysfunkcję oraz zapewniają Pacjentom bezpieczne i skuteczne leczenie.

kinesiotaping ochota wola warszawa
kinesio taping warszawa ochota, wola

Jak działa kinesiotaping?

Pomimo tego, iż ta technika fizjoterapii nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych, cieszy się dużą skutecznością i niemalże natychmiastowymi efektami. Podczas wykonywania zabiegu kinesjopatycznego, aplikuje się kinesjotapy — plaster jest rozciągany i przyklejany do skóry w taki sposób, aby stworzyć delikatne napięcie. Dzięki temu wpływa na napięcie mięśniowe, poprawiając ich funkcję i redukując ból. Przychodnia Moja oferuje plastry w różnych kolorach i wzorach, co nie tylko dodaje estetyki, ale również umożliwia różnicowanie technik aplikacji i działanie na różne tkanki.

Kinesiotaping – dla kogo?

W Warszawie na Ochocie i Woli kinesiotaping cieszy się największym zainteresowaniem wśród sportowców. Często pojawiające się kontuzje lub dolegliwości bólowe mogą być leczone plastrami kinesio. Dzięki nim nasi aktywni Pacjenci mogą szybko wrócić do treningów i rywalizacji. Ponadto plastry są wsparciem dla mięśni i chronią je przed dalszymi uszkodzeniami. Zaletą kinesiotapingu jest możliwość stosowania przez dłuższy czas (nawet kilka dni), co oznacza, że pacjent może kontynuować terapię nawet po opuszczeniu gabinetu fizjoterapeutycznego. Plastry są wodoodporne i elastyczne, co umożliwia wykonywanie codziennych obowiązków bez uczucia dyskomfortu.

Oczywiście z zabiegu mogą korzystać osoby nieuprawiające żadnego sportu, które potrzebują wsparcia mięśni bądź chcą pozbyć się innych dolegliwości bólowych. 

Kinesiotaping sprawdzi się w następujących przypadkach:

  • Urazy, kontuzje, wady kręgosłupa i klatki piersiowej,
  • Zespoły bólowe kończyn, w tym nerwobóle,
  • Ból o podłożu zwyrodnieniowym,
  • Obrzęki limfatyczne,
  • Porażenia nerwu,
  • Terapia blizn,
  • Siniaki, które spowodowane zostały urazem,
  • Wady ustawienia stóp.

Coraz częściej kinesiotaping stosuje się w walce ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. Plastry przywracają jej elastyczność i stymulują mięśnie.

Powszechnie obserwowanym zjawiskiem jest również wykorzystywanie kinesiotapingu jako terapii wspomagającej układ limfatyczny.

Kinesiotaping wykonywany w naszym gabinecie na Ochocie w Warszawie, jest innowacyjna metoda terapii manualnej, która może przynieść korzyści zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i tym borykającym się z różnymi dolegliwościami mięśniowo-szkieletowymi. Przy odpowiednim stosowaniu może pomóc w redukcji bólu, poprawie funkcji mięśni i stawów oraz przyspieszeniu procesu rehabilitacji.

Koszt – najtańsza metoda terapeutyczna

Kinesiotaping jest jedną z tańszych metod terapeutycznych. Koszt taśm wykorzystywanych w tej metodzie terapii jest niewielki. Warto jednak mieć na uwadze, że samodzielne przyklejanie taśm może okazać się nieskuteczne. Aby efekty były widoczne i odczuwalne w szybkim czasie, należy udać się do specjalisty, których znajdą Państwo w Przychodnia Moja.

Możemy zapewnić, iż Państwa leczenie będzie przebiegać skutecznie i bezboleśnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

kinesiotaping u mężczyzny. Ochota, Wola Warszawa

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.