Terapia manualna

Przychodnia moja

Pozbądź się bólu z terapią manualną na Ochocie w Warszawie

Nasza przychodnia oferuje profesjonalne leczenie schorzeń kręgosłupa i bólu mięśni, stosując terapię manualną na Ochocie w Warszawie. Jest to technika fizjoterapii, która polega na wspomaganiu leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów. Bogactwo technik terapii manualnej, pozwala na dotarcie do pacjenta i dostosowanie leczenia do jego indywidualnych potrzeb.

Na czym polega terapia manualna na Ochocie w Warszawie?

Terapie manualna jest uznawana za dziedzinę fizjoterapii. Polega ona na wspomaganiu leczenia problemów ruchowych. Coraz częściej z terapii manualnej korzystają osoby skarżące się na bóle mięśni i głowy (migreny). Stosowanie różnorodnych technik diagnostycznych pozwala skierować pacjenta na odpowiednie leczenie, które oferujemy Klientom Przychodnia Moja w pobliżu Woli w Warszawie. Poprzez ucisk, chwyty i różne techniki masażu Nasi Terapeuci docierają do chorych miejsc. Terapia manualna opiera się na kilku etapach, jakimi są; wywiad z pacjentem, badanie fizykalne oraz testy diagnostyczne. Wszystkie etapy odbywają się w Naszej Przychodni. Celem terapii jest zniesienie bólu i przywrócenie normalnej ruchomości w zablokowanych partiach kręgosłupa lub stawach. Terapia manualna jest bezpieczną metodą masażu, która jednakże wymaga od terapeuty dużej precyzji. Przychodnia Moja może zapewnić Państwa o najwyższym poziomie świadczonych usług oraz profesjonalnej opiece wykwalifikowanych specjalistów. W zależności od przypadłości odpowiednio dobieramy terapię do Naszych Pacjentów. Zważamy tutaj głównie na komfort Pacjenta oraz Jego szybki powrót do zdrowia. eb.

 

terapia manualna Ochota i Wola Warszawa

Techniki wykorzystywane w terapii manualnej w Warszawie 

Obecnie można wyróżnić wiele technik wykorzystywanych w terapii manualnej. Większość z nich opiera się na zniesieniu oporu uniemożliwiającego wykonywanie ruchu (działanie przeciwbólowe), a następnie wykonanie biernego ruchu w stawie. Prawidłowo stosowana technika powinna być niemalże bezbolesna i przynosić natychmiastowe uczucie ulgi. Terapia manualna stosuje również tzw. manipulacje, czyli wykonywanie szybkich ruchów w anatomicznym zakresie ruchu. Ta technika jest również znana jako mobilizacja z impulsem. Jest skuteczna, jednak wiąże się z większym ryzykiem pogłębienia patologii, dlatego powinna opierać się na dokładniejszej konsultacji z lekarzem. Powszechnie znaną metodą wykorzystywaną w terapii manualnej jest Metoda Levita. Wykorzystuje się ją w leczeniu dolegliwości kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Metoda Mulligana to do tej pory najbardziej nowoczesna technika stosowana w terapii manualnej. Stanowi ona połączenie bezbolesnych technik biernych wykonywanych przez terapeutę, w połączeniu z aktywnością pacjenta. To nie są jedyne metody stosowane przez terapeutów. W naszej klinice – Przychodnia Moja na Ochocie w Warszawie, nasi Pacjenci mogą skorzystać z szerokiej gamy metod mniej lub bardziej znanych w leczeniu schorzeń kręgosłupa i mięśni. 

Po jakim czasie efekty?

Terapia manualna może przynieść ulgę nawet w trakcie silnego bólu (np. bólu migrenowego). Zwykle, już po pierwszym, 30-minutowym zabiegu, pacjent czuje się lepiej, a po kilku wizytach w Naszej Przychodni następuje znaczna poprawa. Przychodnia Moja znajdująca się na Ochocie w Warszawie w pobliżu Woli, prowadzi stałą dokumentację, która pozwala notować i analizować zachodzące zmiany. Podczas wykonywania terapii manualnej, Nasi Specjaliści utrzymują kontakt słowny z pacjentem, aby szybko reagować w przypadku dyskomfortu czy nagłego bólu.

Terapia manualna w Warszawie – dla kogo?

Tego typu terapię można stosować w przypadku różnych problemów, w szczególności bólów. Korzyść przynieść może zwłaszcza w przypadku bólu kości ogonowej, bólów krzyżowych, lędźwiowych i lędźwiowo-krzyżowych, a także w zaburzeniach napięcia mięśni okolic miednicy, częstomoczu, rwie kulszowej, migrenach, wadach postawy, zaburzeniach snu i wielu innych przypadłościach. 

Przeciwwskazania 

Terapia manualna, jak wszystkie zabiegi medyczne, wiąże się z pewnym ryzykiem i przeciwwskazaniami. Możemy je podzielić na: względne i bezwzględne. Pierwszy rodzaj to taki, które nie zawsze decydują o niemożności podjęcia terapii. Zaliczamy do nich:

 • przepuklinę jądra miażdżystego,
 • twardy opór w końcowym zakresie ruchu, 
 • osteoporozę,
 • stany zapalne,
 • hipomobilność,
 • uszkodzenie struktur w przebiegu urazu,
 • zmiany w strukturze tętnic kręgowych 

Przeciwwskazania bezwzględne to natomiast takie, które całkowicie uniemożliwiają podjęcie leczenia poprzez terapię manualną. Są to:

 • nowotwory,
 • gruźlica kości,
 • zaburzenia psychiczne,
 • złamania,
 • zwichnięcia i dyslokacje stawów, 
 • zaburzenia rozwojowe i wady wrodzone,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • kręgozmyk,
 • młodzieńcza martwica kości.

Wszystkie te przypadki są analizowane przez Naszych Terapeutów w Warszawie. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, możemy rozpocząć pracę z pacjentem. Terapia manualna to świetny pomysł na poradzenie sobie z nieustannym bólem. Przychodnia Moja cieszy się dobrymi opiniami Klientów, którzy już po pierwszej wizycie czują nieopisaną ulgę. Możemy zapewnić, iż Państwa leczenie będzie przebiegać skutecznie i bezboleśnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.