Badania laboratoryjne

Przychodnia moja

Badania laboratoryjne

Badania laboratoryjne są nieodłącznym elementem diagnostyki medycznej. Wykonuje się je w celu oceny stanu zdrowia pacjenta oraz monitorowania skuteczności leczenia. Dzięki nim można wykryć choroby i podjąć odpowiednie kroki w celu ich zniwelowania. Pacjenci naszej przychodni w Warszawie mogą liczyć na szeroki zakres badań laboratoryjnych, dokonywanych przez doświadczonych specjalistów.

Rodzaje badań laboratoryjnych

W naszej placówce w Warszawie świadczymy wiele rodzajów badań laboratoryjnych, które mogą zostać zalecone pacjentowi w zależności od informacji, jakie chce się na ich podstawie uzyskać. Wykonujemy między innymi:

  • badania krwi, dzięki którym możliwa jest diagnoza różnorodnych chorób układu krwionośnego, infekcji, stanów zapalnych, chorób wątroby, nerek czy innych schorzeń;
  • badania moczu, wykrywające dolegliwości nerek, cukrzycę czy infekcje dróg moczowych,
  • badania kału, pomagające w diagnozie nieprawidłowości jelit i trzustki, krwawień jelitowych i pozostałych problemów trawiennych,
  • badania tkanek, które są wykonywane w celu rozpoznania nowotworów,
  • badania immunologiczne, oceniające funkcjonowanie układu odpornościowego i pomagające w diagnozie chorób autoimmunologicznych,
  • badania biochemiczne, wykrywające choroby metaboliczne, a także nieprawidłowości pracy wątroby czy  serca,
  • badania hormonalne, oceniające poziom hormonów w organizmie.
diagnostyka krwi w warszawie
badania w laboratorium w warszawie

Badania laboratoryjne a proces rehabilitacji

Jesteśmy przychodnią specjalizującą się w rehabilitacji, fizjoterapii i masażach leczniczo-relaksacyjnych. Badania laboratoryjne są często wykonywane w trakcie procesu rehabilitacji, aby lekarz mógł monitorować postępy w leczeniu i ocenić skuteczność terapii. W rehabilitacji badania laboratoryjne mają na celu zdiagnozowanie chorób, które mogą wpływać na proces leczenia lub prowadzić do powikłań. Zapraszamy pacjentów z Warszawy i nie tylko do skorzystania z usług naszej przychodni.

Morfologia krwi jako jedno z najczęstszych badań

Nasi specjaliści z przychodni w Warszawie zapewniają profesjonalne przeprowadzenie badań laboratoryjnych. Jednym z najczęściej wykonywanych badań w trakcie prowadzenia rehabilitacji jest morfologia krwi. Wyniki tej analizy pozwalają na określenie ilości i jakości różnych rodzajów komórek krwi, co umożliwia lekarzowi wczesne wykrycie powikłań związanych z terapią, takich jak infekcje, niedokrwistość czy niedobór składników krwi. Morfologia pozwala również na kontrolowanie skutków terapii, w tym wpływu leków na poziom komórek krwi czy zmiany w składzie krwi związane z chorobami układu krążenia. 


Nasza przychodnia w Warszawie przyjmuje pacjentów na badania laboratoryjne prywatnie, w ramach ubezpieczenia (ALLIANZ, INTER POLSKA). Jeżeli szukasz placówki, w której każdy pacjent traktowany jest w indywidualny sposób, to zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub przez formularz!

diagnostyka laboratoryjna warszawa

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.