Pobieranie krwi

Przychodnia moja

Pobieranie krwi Warszawa

Pobieranie krwi to jedna z najczęściej wykonywanych procedur diagnostycznych. Jest to ważne badanie, które pozwala na określenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz wykrycie chorób i innych problemów medycznych. Pobieranie krwi jest bezpieczne i nieinwazyjne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i wykonania. Nasza przychodnia w Warszawie, specjalizująca się w rehabilitacji, fizjoterapii i masażach leczniczo-relaksacyjnych, ma do zaoferowania pacjentom także pobierania krwi.

Kiedy zdecydować się na pobieranie krwi?

Zazwyczaj badania krwi wykonuje się w momencie, w którym zostaną one zalecone przez lekarza w celu zdiagnozowania danej choroby. Ponadto ludzie decydują się na nie, gdy sami podejrzewają u siebie jakąś dolegliwość i chcą zweryfikować faktyczny stan. Jeżeli jesteś z Warszawy, zapraszamy Cię do naszej przychodni, w której nasi pracownicy wykonają Ci pobieranie krwi, a następnie przekażą próbkę do rzetelnej analizy. Nawet jeżeli nie podejrzewasz u siebie żadnej choroby i tak zalecamy, abyś przynajmniej raz do roku odwiedził nas i wykonał rutynową kontrolę swojego zdrowia. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę!

diagnostyka krwi w warszawie
punkt pobrań krwi warszawa

Diagnostyka rozmaitych chorób

Poprzez analizę krwi można wykryć szereg różnorodnych schorzeń, w tym między innymi:

  • choroby serca i naczyń krwionośnych, takie jak choroba wieńcowa, zawał serca i miażdżyca,
  • choroby układu krwiotwórczego, takie jak białaczka, chłoniak, niedokrwistość i trombocytoza,
  • choroby wątroby, takie jak marskość wątroby, zapalenie wątroby typu A, B lub C i choroba Wilsona-Konovalowa, 
  • choroby nerek, takie jak choroba nerek, kamica nerkowa i zapalenie nerek.
  • Choroby tarczycy, takie jak nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy i choroby autoimmunologiczne tarczycy,
  • choroby autoimmunologiczne, takie jak choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń,
  • zakażenia wirusowe, takie jak HIV i wirusowe zapalenie wątroby,
  • choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca i hiperlipidemia,
  • choroby układu pokarmowego, takie jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i zapalenie trzustki.

Nie czekaj na rozwój którejkolwiek z nich i umów się na pobieranie krwi do naszej przychodni  w Warszawie. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!

Jak przebiega cały proces?

Chociaż z pobieraniem krwi zdecydowana większość osób miała już w życiu do czynienia, przybliżymy nieco cały proces dla tych, którzy zdążyli zapomnieć czego mogą się spodziewać po takim badaniu. W naszej placówce w Warszawie procedurę pobierania krwi rozpoczynamy od starannej dezynfekcji skóry w okolicy miejsca nakłucia, a następnie zakładamy opaskę uciskową, która pomaga zwiększyć przepływ krwi w żyle. Następnie wprowadzamy igłę do żyły i pobieramy odpowiednią ilość krwi. Po pobraniu usuwamy igłę, a na nakłuwane miejsce nakładamy opatrunek, aby zminimalizować ryzyko krwawienia.  

Całość trwa zaledwie kilka minut, a opieka odpowiedniego i wykwalifikowanego personelu pomaga w szybszym dojściu do siebie nawet najbardziej przestraszonym pacjentom – najczęściej tym małym, ale niekiedy i tym dużym! Po pobraniu krwi można normalnie wrócić do codziennych czynności, chociaż zaleca się unikanie wysiłku fizycznego i unieruchamiania ręki przez kilka godzin od zakończenia procedury. 

W naszej warszawskiej przychodni osoby pobierające krew służą wsparciem dla pacjentów przez cały proces zabiegu. Wykonujemy badania krwi zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wyróżnia nas indywidualne podejście i zrozumienie dla każdego pacjenta.  Zapraszamy do kontaktu z naszą przychodnią!

badania krwi warszawa

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Zadbaj o swoje zdrowie.